TOSKÁNSKO – nově

RELAXACE V TERMÁLECH

  • polopenze
  • hotel
  • bazén
  • TAM BEZ CELONOČNÍHO PŘEJEZDU
  • CESTOU TRANZITNÍ HOTEL
TOS

NOVĚ

Malebná krajina se štíhlými cypřiši, oblými kopečky a starými městečky nás bude provázet každým výletem. Projedeme vinohrady, olivovými háji, kaštanovými lesy. Odpočívat budeme také v termálních lázních s příjemně teplou vodou. Toskánsko má svou neopakovatelnou atmosféru s charakteristickou ušlechtilou krajinou, kterou jinde nenajdete. Spatříme malebnou krajinu připomínající zahradu i starobylá městečka s uzoučkými uličkami, kde jako by se zastavil čas.

TOS
ubytování

Cena zahrnuje:

Ubytování

1x v tranzitním hotelu ve 2lůžkových pokojích se sociálním zařízením v severní Itálii (cestou do Toskánska).
7x v hotelu ve 2lůžkových pokojích se sociálním zařízením.
V ceně pobytu neomezený vstup do venkovního hotelového bazénu a vnitřní wellness zóny (vířivka, sauny, turecké lázně).
Příplatek 2900 Kč /osoba /8 nocí za obsazení pokoje jednou osobou pouze při vyžádání, jinak bez příplatku.

Stravování

1x snídaně v hotelu formou švédských stolů (cestou do Toskánska).
7x polopenze v hotelové restauraci. Snídaně formou švédských stolů, večeře servírované, 4 chody. V ceně večeře 1/4 litru vína.

Dopravu

Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.

A další

Připravený denní program výletů po trasách 25–60 km. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Kompletní cestovní pojištění a pojištění CK.

Termín Počet dnů Kód Cena
21.09. - 30.09. 2024 10 TOS124 28 900 Kč Obsazeno
Nástupní místa u dálnice na trase: Ostrava – Olomouc – Brno – Praha – Plzeň
Děti do 6 let – sleva 50 % z ceny zájezdu.
Děti 7–18 let – sleva 25 % z ceny zájezdu.
Cestovní pojištění včetně pojištění léčebných výloh a pojištění storna zahrnuto v ceně zájezdu.

Program

1. den – odjezd z Ostravy v nočních hodinách cca v 2:30, průjezd nástupními místy ČR. Cesta do Itálie. Večer dojezd na ubytování v hotelu v severní Itálii.

2. den – snídaně v hotelu. Cesta Itálií. Odpoledne návštěva malebného toskánského městečka Pienza. K večeru dojezd do místa pobytu. Ubytování. Večeře.

3. – 8. den – výlety na kolech s podporou autobusu vnitrozemím jižního Toskánska. Poznáme historická městečka na skalních útesech – jako Pitigliano a Sorano z dob dávné civilizace Etrusků. Pojedeme po šikovně zvolených trasách malebnými krajinnými zákoutími přes zapomenuté vesničky v okolí mohutného sopečného kuželu hory Monte Amiata. Z vrcholu vyhaslé sopky se nám otevře kouzelný pohled na velkou část Toskánska. Navštívíme městečka se zachovalými středověkými jádry s uzoučkými uličkami, kde jako by se před staletími zastavil čas – například Civita di Bagnoregio, Arcidosso, Abbadia San Salvatore. Během výletů pojedeme často mezi vinohrady, okolo hradů, cypřišovými alejemi – malebnou krajinou Toskánska. Jeden výlet nás zavede k jezeru Lago di Bolsena. K odpočinku využijeme i termální prameny vyvěrající v této oblasti, ať už přírodní kaskády Saturnia nebo další termální vody. Polopenze.

9. den – snídaně. Odjezd do ČR. Přes den cesta z Itálie do ČR. Příjezd do Plzně v pozdních večerních hodinách.

10. den – příjezd do Prahy v nočních hodinách, do Ostravy v ranních hodinách.

Charakteristika výletů

Trasy výletů jsou vedeny dílem po úbočí hory Monte Amiata, dílem v pahorkatině kolem ní po málo frekventovaných vedlejších silničkách s asfaltovým povrchem. Přestože využíváme faktu, že jsme ubytováni v městečku na úbočí hory, a tedy trasy vedou často spíše z kopce, i opravdový cykloturista si přijde na své ve zvlněné a členité toskánské krajině. Klima je s výjimkou nejvyšších poloh výrazně teplejší než ve střední Evropě.


Cyklozájezd Itálie – Toskánsko. Dovolená na kole Itálie – Toskánsko. Zajímavé výlety na kolech vnitrozemím Toskánska. Cyklozájezd do Toskánska s ubytováním v hotelu s polopenzí. Připravený cykloturistický program v Toskánsku. Návštěva historických městeček Sorano, Pitigliano, Pienza. Odpočinek v termálních pramenech a lázních Saturnia. Výlety na kole mezi vinohrady a cypřišovými alejemi půvabnou toskánskou krajinou. Jezero di Bolsena. Jedinečné Bagnoregio. Pohodový poznávací cyklozájezd do Itálie pro všechny generace cykloturistů. Pohodové poznávací cyklozájezdy s ubytováním v hotelech a penzionech s polopenzí