OKOLÍ TOKAJE

MAĎARSKO – VÝCHODNÍ TERMÁLY

  • polopenze
  • hotel
  • termály
  • wellness
  • BEZ CELONOČNÍCH PŘEJEZDŮ
TOK

Kolem vápencového pohoří Bükk ve východním Maďarsku se nalézá několik termálních pramenů a v některých z nich se budeme moci koupat a odpočívat. Navštívíme jeskynní termální lázně Miskolc-Tapolca nebo rozsáhlý komplex Zsóryfürdo u Mezőkövesd. Roviny řeky Tiszy pokryté lány kukuřice a slunečnic tvoří kontrast s hlubokými bukovými lesy v pohoří Bükk. Přírodní pestrost dotváří pak hora Tokaj, z velké části pokrytá vinicemi plodícími hrozny pro vynikající tokajské víno.

TOK
ubytování

Cena zahrnuje:

Ubytování

5x v **** hotelu ve 2lůžkových pokojích se sociálním zařízením.
V hotelu bazény včetně termálního, sauny, pára a solná místnost.
Povinný příplatek za obsazení pokoje jednou osobou 3900 Kč /osoba /pobyt.

Stravování

5x polopenze v hotelové restauraci formou švédských stolů.

Dopravu

Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.

A další

Připravený denní program výletů po trasách 30–50 km. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Kompletní cestovní pojištění a pojištění CK.

Termín Počet dnů Kód Cena
03.09. - 08.09. 2023 6 TOK123 17 900 Kč Přihlásit se
Nástupní místa u dálnice na trase: Ostrava – Olomouc – Brno
Děti do 6 let – sleva 50 % z ceny zájezdu.
Děti 7–18 let – sleva 25 % z ceny zájezdu.
Cestovní pojištění včetně pojištění léčebných výloh a pojištění storna zahrnuto v ceně zájezdu.

Program

1. den – v ranních hodinách odjezd z Ostravy (cca v 7:30). Průjezd nástupními místy v ČR, k večeru příjezd do Mezőkövesd. Ubytování v hotelu. Večeře.

2. – 5. den – výlety na kole s podporou autobusu na východě Maďarska. Vypravíme se do pohoří Bükk, kde se po silničce dostaneme do lázeňského místa Lillafüred na břehu kouzleného jezera Hámori-tó. Zájemci se budou moci vykoupat v originálních jeskynních termálních lázních Miskolc-Tapolca, kde jsou bazény s teplou vodou schované přímo v nitru jeskyně. Pojedeme přes hluboké bukové lesy do oblíbeného turistického a výletního místa Szilvásvárad, ze kterého vychází romantické údolí Szalajka-völgy s malými vodopády a kaskádami. Při výletu podél řeky Tiszy navštívíme známou vinařskou oblast a městečko Tokaj. Zde výlet zakončíme a bude čas ochutnat maďarskou specialitu, rybí polévku halaszlé i originální tokajské víno. Během cyklozájezdu navštívíme i starobylé a honosné lázeňské město Eger, proslavené boji s Turky, štíhlým minaretem a opevněným hradem. Z Egeru se vypravíme do Zsóryfürdo – termálních lázní s kruhovým bazénem v sousedství hotelu. Polopenze.

6. den – po snídani odjezd zpět do ČR. V odpoledních hodinách příjezd do ČR.

 

Charakteristika výletů

Trasy výletů vedou částečně v zalesněném pohoří Bükk, částečně v jeho podhůří a rovině kolem řeky Tiszy. Ať tam či onde, výlety jistě cykloturisty uspokojí svou pestrostí a přiměřenou délkou. Trasy vedou po asfaltovaných cestách. Východní Maďarsko je sušší a teplejší než střední Evropa, i když i tady může počasí překvapit. Po výletech budeme moci odpočívat v hotelových termálních bazénech.


Cyklozájezd Maďarsko – Okolí Tokaje. Dovolená na kole Maďarsko – Okolí Tokaje. Východním Maďarskem na kole. Výlety na kole v oblasti termálních pramenů a vápencového pohoří Bükk. Cyklozájezd do Maďarska s ubytováním v hotelu s polopenzí. Připravený cykloturistický program v oblasti Tokaje. Návštěva města Tokaj, termálních koupališť a lázní Miskolc-Tapolca, Bogács. Projížďka na kole vinicemi i ochutnávka tokajského vína. Zájezd s výlety na kole bez celonočních přejezdů. Pohodový poznávací cyklozájezd do Maďarska pro všechny generace cykloturistů.Pohodové poznávací cyklozájezdy s ubytováním v hotelech a penzionech s polopenzí