THA

RAKOUSKÉ PODYJÍ – novinka
s programem pro děti

CYKLOSTEZKY PO ZRUŠENÝCH ŽELEZNICÍCH

  • polopenze
  • hotel
  • bazén
  • BEZ CELONOČNÍCH PŘEJEZDŮ
THA

Nově s programem pro děti

Na česko–rakouském pomezí se nachází turisticky zajímavá oblast, kterou protéká řeka Dyje, v Rakousku nazývaná Thaya. Jádro cyklozájezdu tvoří výlety po cyklostezkách vybudovaných na tělesech zrušených železnic a spolu s dalšími cyklotrasami vytvářejí okruh zvaný Thayarunde. Stavitelé železnic postavili tratě pro parní lokomotivy pouze s mírným převýšením a pro cyklisty jsou dnes tyto zrušené železnice svým profilem velmi příjemné. Mosty poskytují pohled na klidnou řeku Dyji, městečka na trase zase možnosti posezení a občerstvení. Spatříme i další stavby, které sloužily původní železnici, jako jsou bývalá nádraží, ale i staré kamenné kilometrovníky značící počet ujetých kilometrů. Cyklotrasy na okruhu Thayarunde spolu s výletem do vinařské oblasti v okolí města Retz nabízejí příjemné svezení na kole i pro rodiny s dětmi.

THA
ubytování

Cena zahrnuje:

Ubytování

4x v *** hotelu ve 2,3 a 4lůžkových pokojích se sociálním zařízením (třetí a čtvrté lůžko vyvýšené).
V hotelu je k dispozici sauna.
Každodenní vstupné do bazénového komplexu (cca 1 km od hotelu).
Další wellness služby za poplatek.
Příplatek za obsazení pokoje jednou osobou 2000Kč /osoba/pobyt.

Stravování

4x polopenze v hotelové restauraci formou švédských stolů. 

Dopravu

Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.

A další

Připravený denní program výletů po trasách 25– 60 km. Pro děti připraveny kratší varianty výletů do cca 40 km. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Kompletní cestovní pojištění a pojištění CK.

Termín Počet dnů Kód Cena
30.07. - 03.08. 2022 5 THA122 14 400 Kč Přihlásit se
Nástupní místa u dálnice na trase: Plzeň – Praha – Brno
03.08. - 07.08. 2022 5 THA222 14 400 Kč Přihlásit se
Nástupní místa u dálnice na trase: Ostrava – Olomouc – Brno
Děti do 6 let – sleva 50 % z ceny zájezdu.
Děti 7–18 let – sleva 25 % z ceny zájezdu.
Cestovní pojištění včetně pojištění léčebných výloh a pojištění storna zahrnuto v ceně zájezdu.

Program

1. den – odjezd  v ranních hodinách THA122 z Plzně (cca v 7:00) nebo THA222 z Ostravy (cca v 8:00). Průjezd nástupními místy ČR. Odpolední výlet v okolí ubytování u Raabs an der Thaya. Ubytování. Večeře.

2.  – 4. den – výlety na kole po okruhu Thayarunde s podporou autobusu. Trasy výletů povedou malebnou krajinou především po tělesech zrušených železnic. Navštívíme městečko Raabs an der Thaya s dominantou stejnojmenného hradu Raabs. Trasa okruhu Thayarunde vede přes Gross Siegharts se zámkem a textilním muzeem. Pojedeme přes Waidhofen, kde uprostřed náměstí stojí bíločervená radnice a na kraji města největší světová voliéra ibisů. Navštívíme obec Thaya nazvanou podle řeky Dyje. Zavítáme do Waldkirchenu, ležícího uprostřed lesů, kde na bývalém nádraží dodnes stojí historické železniční vagóny vytvářející kulisu pro zajímavou fotografii. Na vyvýšeném místě obklopeném meandrem řeky Dyje spatříme Drosendorf se zachovalým středověkým opevněním. Jeden z výletů po zrušených železnicích nás zavede do českých renesančních Slavonic se zachovalými měšťanskými domy s pestře malovanými fasádami. Polopenze.

5. den – snídaně. Výlet na kole vinařskou oblastí po cyklotrase nazvané Vinná cyklotrasa Chardonnay. Zavítáme do historického města Retz s malebným náměstím, netradiční radnicí a s českou stopou v podobě Znojemské brány. Nachází se zde i cyklistické muzeum a také venkovní koupaliště. V odpoledních hodinách odjezd do ČR, ve večerních hodinách příjezd do Ostravy nebo Plzně.

Charakteristika výletů

Trasy výletů na kole vedou zvlněnou krajinou po cyklostezkách s asfaltovým povrchem vybudovaných na tělesech zrušených železnic a také po vedlejších silnicích a cestách, také z velké části asfaltových. Zájezd je určen především pro rodiny s dětmi, jsou-li zvyklé na cykloturistické výlety. Počasí bývá obdobné jako u nás s možností dešťových srážek. Příjemná je možnost každodenní relaxace v blízkém bazénovém komplexu.


Cyklozájezd Rakousko – Podyjí. Cyklozájezd Thayarunde v Rakousku a Česku. Dovolená na kole Rakousko – Dyje. Výlety na kole po okruhu Thayarunde vzniklého na trase zrušené železnice. Cyklozájezd v Rakousku s ubytováním v hotelu s polopenzí. Připravený cykloturistický program v Rakousku v oblasti řeky Thaya. Pohodové výlety na kolech po značených cyklotrasách i cyklostezkách: Raabs an der Thaya, Slavonice, Weidhofen, Gross Sieghart, Göpfritz, Thaya, Dobersberg, Waldkirchen. Cyklostezka po zrušené železnici Thayarunde. Zájezd s výlety na kole bez celonočních přejezdů. Pohodový poznávací cyklozájezd do Rakouska pro všechny generace cykloturistů. Cyklozájezd s programem pro děti.Pohodové poznávací cyklozájezdy s ubytováním v hotelech a penzionech s polopenzí