ŠVÝCARSKO

POD BERNSKÝMI ALPAMI

  • polopenze
  • penzion
  • BEZ CELONOČNÍCH PŘEJEZDŮ
SCH

Úžasné panorama švýcarských Alp není nutno příliš představovat. Nikde jinde nenajdeme na tak malé ploše sytě zelené pastviny s pasoucími se kravami v těsném sousedství ledem zářících alpských velikánů. A mezi tím se rozprostírají louky zcela pokryté pestrobarevnými koberci alpské květeny. V tomto prostředí budeme jezdit na kolech, ale uděláme si i nenáročné pěší výlety. A nesmíme zapomenout na možnost koupání v Thunském jezeře, po jehož břehu pojedeme na kolech. Prostě alpská idylka jako ze starých pohlednic.

SCH
ubytování

Cena zahrnuje:

Ubytování

6x v alpském turistickém penzionu s panoramatickými výhledy na Bernské Alpy ve 2 a 3lůžkových pokojích, na pokoji umyvadlo. WC a sprcha k dispozici na patře.
Sleva za plně obsazený 4lůžkový pokoj 2500 Kč /osobu /pobyt.
Povinný příplatek za obsazení pokoje jednou osobou 4900 Kč /osoba /pobyt.

Stravování

5x česká polopenze v penzionu.
1x česká snídaně v penzionu.
Snídaně servírovaná, večeře 3 chody.

Dopravu

Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.

A další

Připravený denní program výletů po trasách 25–60 km. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Kompletní cestovní pojištění a pojištění CK.

Termín Počet dnů Kód Cena
30.06. - 07.07. 2024 8 SCH124 21 900 Kč Obsazeno
Nástupní místa u dálnice na trase: Ostrava – Olomouc – Brno – Praha – Plzeň
Děti do 6 let – sleva 50 % z ceny zájezdu.
Děti 7–18 let – sleva 25 % z ceny zájezdu.
Cestovní pojištění včetně pojištění léčebných výloh a pojištění storna zahrnuto v ceně zájezdu.

Program

1. den –  odjezd z Ostravy v nočních hodinách cca v 00:15. V brzkých ranních hodinách Brno, v ranních hodinách Praha. Cesta Německem. Večer dojezd do Švýcarska. Ubytování v penzionu.

2.–6. den – výlety na kole s podporou autobusu v oblasti Adelbodenu a Bernských Alp. Navštívíme Grindelwald pod strmou severní stěnou Eigeru a z něj už v sedlech kol projedeme podhůřím s výhledy na čtyřtisícovky Pannu a Mnicha. Uvidíme vodopády v Lauterbrunnen, jakož i ledovcem vytvořenou soutěsku. Projedeme se kolem Brienzerského a Thunského jezera do Interlakenu. Poznáme příjemné údolí řeky Simme a romantické jezero Lauenensee pod horami. Příjemně se projedeme po okolí k vodopádu Engstligenalp. Do programu bude zařazen pěší výlet s kouzelnými výhledy a s podporou lanovky. Polopenze.

7. den – snídaně. Odjezd autobusem do ČR. K večeru příjezd do ČR.

8. den – příjezd do Ostravy v nočních hodinách.

UPŘESNĚNÍ:

Švýcarsko – tato vyspělá alpská země má odlišný standard ubytování, který bychom vzhledem k vysoké životní úrovni nečekali. Ve Švýcarsku je běžné a časté, že penziony i hotely na horách nemají na pokoji vlastní sociální zařízení, to je umístěné mimo pokoj na chodbě. Stejné je to i v penzionu, kde budeme ubytováni.

Charakteristika výletů

Trasy výletů vedou kolem velkých jezer a přilehlými údolími po značených cyklotrasách. Jezdit budeme po cyklostezkách s asfaltovým, v malé míře neasfaltovým povrchem a také po vedlejších silnicích. Trasy výletů jsou stavěny pro běžného cykloturistu. Klima v oblasti má podhorský charakter, zpravidla ale bez výraznějších srážek.


Cyklozájezd Švýcarsko. Dovolená na kole Švýcarsko. Švýcarsko s výlety na kolech v oblasti Bernských Alp. Cyklozájezd ve Švýcarsku s ubytováním v turistickém penzionu s polopenzí. Připravený cykloturistický program ve Švýcarsku. Pohodové výlety na kole kolem jezer, údolím řek. Výhledy na alpské čtyřtisícovky, koupání ve švýcarských jezerech – Brienzerské, Thunské jezero, návštěva soutěsky a vodopádů Engstligenalp a Lauterbrunnen, návštěva měst Grindelwald, Interlaken a Adelboden. Zájezd s výlety na kole bez celonočních přejezdů. Pohodový poznávací cyklozájezd do Švýcarska pro všechny generace cykloturistů.Pohodové poznávací cyklozájezdy s ubytováním v hotelech a penzionech s polopenzí