PTUJ – TERMÁLY
s programem pro děti

LÁZEŇSKÁ OBLAST SLOVINSKA

  • polopenze
  • bungalovy
  • termální park
  • BEZ CELONOČNÍCH PŘEJEZDŮ
PTU

Ve Slovinsku v údolí řeky Drávy leží historicky zajímavá města - architektonický klenot Ptuj. U nejstaršího slovinského města Ptuj se nalézají stejnojmenné termální lázně s příjemně teplou vodou, ve které si budeme moci odpočinout. Pod Ptujským hradem lákají k procházce uličky a náměstí lemované historicky atraktivními stavbami - městská věž, kláštery, kostel, divadlo i památníky. Během výletů na kole údolími v pohoří Haloze pojedeme po kroutících se silničkách okolo vinic, hradů i zámků. Tato část Slovinska nabízí cykloturistům zajímavé výlety na kolech a po nich koupání v bazénech i s termální vodou.

PTU2
ubytování

Cena zahrnuje:

Ubytování

5x v *** bungalovech u areálu termálních lázní ve 2,3 a 4lůžkových pokojích se sociálním zařízením (třetí a čtvrté lůžko formou přistýlky 80x180cm).
V ceně 2 vstupy denně do sousedního termálního parku s bazény (termální i běžná voda) a vodními atrakcemi.
Další wellness služby za poplatek.
Příplatek za ubytování v **** hotelu ve 2lůžkových pokojích se sociálním zařízením 2000 Kč /osoba /pobyt. V ceně navíc hotelové služby (hotelový bazén a restaurace).
Příplatek 2500 Kč/osoba/pobyt za obsazení pokoje jednou osobou pouze při vyžádání, jinak bez příplatku.

Stravování

5x polopenze v blízké restauraci formou švédských stolů.

Dopravu

Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.

A další

Připravený denní program výletů po trasách 25 – 60 km. Pro děti připraveny i kratší varianty výletů do 40 km. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Kompletní cestovní pojištění a pojištění CK.

Termín Počet dnů Kód Cena
25.07. - 30.07. 2023 6 PTU223 16 900 Kč Přihlásit se
Nástupní místa u dálnice na trase: Plzeň – Praha – Brno
08.08. - 13.08. 2023 6 PTU323 16 900 Kč Přihlásit se
Nástupní místa u dálnice na trase: Ostrava – Olomouc – Brno
Děti do 6 let – sleva 50 % z ceny zájezdu.
Děti 7–18 let – sleva 25 % z ceny zájezdu.
Cestovní pojištění včetně pojištění léčebných výloh a pojištění storna zahrnuto v ceně zájezdu.

Program

1. den PTU223 odjezd z Plzně v ranních hodinách  (cca v 6:30), PTU323 odjezd z Ostravy v ranních hodinách (cca v 8:00). Průjezd nástupními místy. Přes den cesta Rakouskem do Slovinska. Večer dojezd autobusem na ubytování. Večeře.

2. – 5. den – výlety na kolech s podporou autobusu v okolí termálních lázní Ptuj u stejnojmenného města, kterému dominuje Ptujský zámek. Z Ptujského zámku, tyčícího se nad řekou Drávou, se otevírají výhledy na samotné staré uličky města Ptuje i na jeho okolí, kde lze v dálce spatřit oblé tvary pohoří Haloze, špičatější slovinské Alpy a také mohutnou kuželovitou horu Donačka Gora, honosně nazývanou místními obyvateli jako Štýrský Triglav. Na kole budeme šlapat podél toku řeky Drávy a také Ptujského jezera. Pojdeme okolo poutního místa Ptujská Gora. Trasy výletů na kole vedou hlavně slovinským venkovem, kde pojedeme přes upravené vesnice ležící v nížině řeky Drávy. Navštívíme i středověký Maribor. Bude dostatek času pro pobyt v bazénech (s termální i obyčejnou vodou) v termálním parku Ptuj hned v sousedství ubytování.

6. den – snídaně. Odjezd do ČR. Příjezd do ČR v odpoledních hodinách, návrat do Plzně nebo do Ostravy ve večerních hodinách.

PROGRAM PRO DĚTI:

Zájezd je vhodný pro rodiče nebo prarodiče s dětmi. Pokud se zájezdu zúčastní více než 8 dětí, bude pro ně připraven po výletech na kolech doprovodný program. Náplň programu je určena pro děti ve věku 5–12 let zvyklé pohybovat se v kolektivu jiných dětí, spolupracující s animačními pracovníky a ochotné podřídit se kolektivním hrám. Program bude sestaven z různých soutěží, her i výtvarných činností. Pro děti budou připraveny drobné odměny.

Charakteristika výletů

Výlety na kole vedou v údolí řeky Drávy a jejich přítoků a také zvlněným terénem v okolí. Trasy po vedlejších silnicích jsou úměrné schopnostem cykloturisty, který rád a pravidelně jezdí na výlety. Zájezd je určen především pro rodiny s dětmi, jsou-li však zvyklé na cykloturistické výlety. Počasí bývá obvykle teplejší než u nás, ale je nutno počítat i s občasnými dešťovými přeháňkami. Příjemná je možnost každodenní relaxace v termálním parku s vodními atrakcemi.


Cyklozájezd Slovinsko – Termály Ptuj. Dovolená na kole Slovinsko – Termály Ptuj. Výlety na kole v údolí řeky Drávy. Cyklozájezd do města Ptuj s ubytováním v hotelu s polopenzí. Připravený cykloturistický program v okolí města Ptuj. Cyklotrasy vedoucí okolo vinic, hradů i zámků. Návštěva historických měst Ptuj a Maribor s významnými památkami. Zájezd s výlety na kole bez celonočních přejezdů. Pohodový poznávací cyklozájezd do Slovinska pro všechny generace cykloturistů.Pohodové poznávací cyklozájezdy s ubytováním v hotelech a penzionech s polopenzí