NOR

NORSKO – nově

S VÝLETEM LODÍ PO FJORDU GEIRANGER

  • večeře
  • chaty se saunami
  • kajuty
  • výlet lodí
  • BEZ CELONOČNÍCH PŘEJEZDŮ
NOR

NOVĚ

Norsko nadchne každého krásnou a neporušenou přírodou téměř bez stop civilizace. Budou se nám otevírat pohledy na lesknoucí se hladiny jezer, na údolí s dravými řekami, na horské štíty i na dřevěné domy se střechami porostlými trávou. Pojedeme zelenými údolími s kvetoucími rostlinami, ale i drsnou tundrou s lišejníky a zakrslými břízami. Ohromujícím zážitkem je plavba vyhlídkovou lodí po fjordu Geiranger okolo jeho vysokých strmých stěn s burácejícími vodopády. Na kolech poznáme pannenskou krajinu, která působí jako balzám na duši. Na výlety se budeme vypravovat od klidného dřevem vonícího ubytování s panoramatickým výhledem na jezero a hory. Jedinečné Norsko za návštěvu určitě stojí.

NOR
ubytování

Cena zahrnuje:

Ubytování

2x na lodi ve 4lůžkových kajutách. 2lůžková kajuta za příplatek 1600Kč/osoba/2plavby.
7x v chatách.
V chatě čtyři 2lůžkové ložnice (2 ložnice s manželskými postelemi, 2 ložnice s patrovými postelemi obsazované standardně 1 osobou). Pro pohodlné ubytování bude chata obsazena pouze 5–6 osobami. Součástí chaty je sauna, obytná místnost s televizí, kuchyňská linka s ledničkou, sporákem, myčkou, nádobím, WC a sprcha.
Obsazení pokoje jednou osobou bez příplatku.
Příplatek při vyžádaném obsazení chaty 4 osobami 1500Kč/osoba/pobyt.
Sleva za plně obsazenou chatu 8 osobami 3000Kč/osoba/pobyt.

Stravování

6x česká večeře, 3 chody. Ostatní stravování vlastní s možností vaření v chatách. V blízkosti ubytování obchod s potravinami, možnost nákupu i během některých výletů.

Dopravu

Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola. Trajekt do Švédska a zpět. 

A další

Připravený denní program po trasách 25–60 km. Vyhlídkovou plavbu po Geirangerfjordu. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Kompletní cestovní pojištění a pojištění CK.

Termín Počet dnů Kód Cena
23.08. - 01.09. 2024 10 NOR124 33 900 Kč Posl. 3 místa
Nástupní místa u dálnice na trase: Ostrava – Olomouc – Brno – Praha – Ústí n/L
Děti do 6 let – sleva 50 % z ceny zájezdu.
Děti 7–18 let – sleva 25 % z ceny zájezdu.
Cestovní pojištění včetně pojištění léčebných výloh a pojištění storna zahrnuto v ceně zájezdu.

Program

1. den – odjezd z Ostravy v brzkých ranních hodinách cca ve 3:00. Průjezd nástupními místy, Praha v dopoledních hodinách. Cesta Německem do přístavu Rostock. Podvečerní procházka přímořskými městečkem Warnemünde. Noční trajekt do Švédska, nocleh v kajutách.

2. den – cesta Švédskem a Norskem. Večer příjezd na ubytování v Norsku – severně od Lillehammeru.

3. – 8. den – výlety na kolech s podporou autobusu po náhorních planinách centrálního Norska. Jezdit budeme po silničkách prakticky bez provozu. Navštívíme olympijská sportoviště u Lillehammeru. Na kolech projedeme cestu Peera Gynta – trasu, kterou musí projet každý Nor. Při jednom z výletů navštívíme domov obrů, národní park Jotunheimen. Na kolech pojedeme také národním parkem Rondane se špičatými vrcholky hor. Jeden den věnujeme autobusovému výletu do údolí Trollů – Trollstigveien a dále vyhlídkovou lodí po nejkrásnějším norském fjordu Geiranger k vodopádům Sedm sester. Nocleh vždy na stejném místě. Večeře.

9. den – ráno odjezd z místa ubytování. Cesta Norskem a Švédskem. Noční trajekt do Německa. Nocleh v kajutách.

10. den – ráno připlutí do Německa. Cesta Německem. V odpoledních hodinách příjezd do ČR. V pozdních večerních hodinách příjezd do Ostravy.

Charakteristika výletů

V norských horách jsou připraveny výlety se zvlněným profilem a odpovídají schopnostem cykloturisty, který rád a pravidelně jezdí na výlety na kole. Trasy výletů vedou po kvalitních zpevněných cestách a jsou dobře sjízdné i na trekkingových kolech. Počasí bývá v tuto roční dobu příjemné, ale chladnější než u nás. Je třeba počítat s proměnlivým počasím s možností srážek. Příjemná je možnost denně využívat saunu přímo v chatě.


Cyklozájezd Norsko. Dovolená na kole Norsko. Výlety na kole v Norsku. Cyklozájezd do Norska s ubytováním v chatách a večeřemi. Připravený cykloturistický program v Norsku. Cyklotrasy v podhůří Rondane a Jotunheimen i v údolí Gudbrandsdal. Norská jezera Mjøsa a Vinstre. Projížďka na kole po cestě Peera Gynta. Údolí Trollů – Trollstigveien. Lillehammer – olympijská sportoviště. Vyhlídková plavba po Geiranger fjordu. Norský vodopád Sedm sester. Zájezd s výlety na kole do Norska. Pohodový poznávací cyklozájezd do Norska pro všechny generace cykloturistů.Pohodové poznávací cyklozájezdy s ubytováním v hotelech a penzionech s polopenzí