OKOLÍ MOSELY

CYKLOSTEZKY PO ZRUŠENÝCH ŽELEZNICÍCH

  • polopenze
  • penzion
  • bazén
  • BEZ CELONOČNÍCH PŘEJEZDŮ
MOS

Oblast v okolí romantického a malebného údolí řeky Mosely nabízí určitě příjemné trasy pro cykloturisty. Na západě Německa, v Porýní-Falcku, se totiž nalézá několik zrušených železnic, které byly dnes upraveny na cyklostezky. Na kole se tak jede malebnou krajinou přes četné mosty rozličné výšky i osvětlenými tunely různé délky. Tyto stavby, dříve sloužící  výhradně vlakům, dnes poskytují cykloturistům pohodlné překonání údolí i kopců. Jízda po mostech a přes tunely se stává jedinečným zážitkem i příjemným zpestřením výletů. Na trasách čekají na cykloturisty malebné vesničky, historická městečka i starobylé hrady. Některá nádraží jsou přebudována na výletní restaurace, které lákají především okolo jedoucí cykloturisty k posezení a občerstvení.

MOS
ubytování

Cena zahrnuje:

Ubytování

6x v penzionu ve 2 a 3lůžkových pokojích se sociálním zařízením.
V ceně pobytu neomezený vstup do vnitřního bazénu.
Další wellness služby (sauna) za poplatek.
Příplatek 1800 Kč/osoba/pobyt za obsazení pokoje jednou osobou pouze při vyžádání, jinak bez příplatku.

Stravování

6x polopenze v restauraci penzionu. Snídaně formou švédských stolů, večeře servírované, 3 chody.

Dopravu

Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.

A další

Připravený denní program výletů po trasách 30–60 km. Vstupné na gejzír v obci Wallenborn. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Kompletní cestovní pojištění a pojištění CK.

Termín Počet dnů Kód Cena
24.07. - 30.07. 2024 7 MOS124 20 900 Kč Přihlásit se
Nástupní místa u dálnice na trase: Ostrava – Olomouc – Brno – Praha – Plzeň
Děti do 6 let – sleva 50 % z ceny zájezdu.
Děti 7–18 let – sleva 25 % z ceny zájezdu.
Cestovní pojištění včetně pojištění léčebných výloh a pojištění storna zahrnuto v ceně zájezdu.

Program

1. den – odjezd z Ostravy v nočních hodinách cca v 0:30, průjezd nástupními místy. V brzkých ranních hodinách Brno, v ranních hodinách Praha, dopoledne Plzeň. K večeru dojezd na ubytování. Večeře.

2. – 6. den – výlety na kole po cyklostezkách s podporou autobusu. Trasy výletů vedou především po tělesech zrušených železnic, přes mosty i tunely. Pojedeme klidnou přírodou Středoněmeckých vrchovin. Spatříme maary – vodou zatopené krátery dávných sopek ve vulkanické oblasti Eifel. Navštívíme Trevír, nazývaný německým Římem – nejstarší německé město s římskými památkami: Porta Nigra (Černá brána), římský most a amfiteátr. Jeden výlet podnikneme romantickým údolím řeky Mosely okolo strání pokrytých vinohrady, kde se rodí vynikající víno. Spatříme i překrásné hrázděné městečko Cochem, nad kterým se tyčí hrad Reichsburg. K posezení nás bude lákat hrázděný klenot dvojměstí Bernkastel- Kues ležící v zákrutech Mosely. Výlet na kole po cyklostezce vedoucí po tělese zrušené železnice, ze které zajedeme na vyhlídku na údolí meandrující řeky Mosely i na pohádkový hrad Eltz. Polopenze.

7. den – snídaně. Ráno odjezd do ČR. Cesta Německem. Večer příjezd do Plzně, po půlnoci příjezd do Ostravy.

Charakteristika výletů

Trasy výletů na kole vedou zvlněným terénem většinou po cyklostezkách vybudovaných na tělesech zrušených železnic nebo údolími řek. Povrch cyklostezek je většinou asfaltový. Zájezd je vhodný pro rodiny s dětmi, jsou-li zvyklé na cykloturistické výlety. Počasí bývá obdobné jako u nás s možností dešťových přeháněk.


Cyklozájezd Německo – Okolí Mosely. Dovolená na kole Německo – Okolí Mosely. Výlety na kole údolím řeky Mosely v Porýní-Falcku. Cyklozájezd v Německu s ubytováním v penzionu s polopenzí. Připravený cykloturistický program po okolí řeky Mosely. Příjemné výlety na kole po cyklostezkách na tělesech zrušených železnic a podél řeky Mosely (moselská cyklostezka). Návštěva historických měst Trevír, Bernkastel-Kues a Cochem. Na kole v okolí vinic a starobylých hradů Reichsburg a Eltz. Pohodový poznávací cyklozájezd do Německa pro všechny generace cykloturistů.Pohodové poznávací cyklozájezdy s ubytováním v hotelech a penzionech s polopenzí