MAZURSKÁ JEZERA

ZELENÉ PLÍCE POLSKA

  • polopenze
  • hotel
  • vlčí doupě
  • BEZ CELONOČNÍCH PŘEJEZDŮ
MAZ

Vypravíme se do zajímavé a oblíbené polské turistické oblasti Mazurských jezer. Spatříme desítky jezer a jezírek spojených kanály, jejichž hladiny brázdí plachetnice. Během rovinatých výletů pojedeme jak okolo lesknoucích se hladin jezer připomínajících malá sladká moře, tak hlubokými smíšenými lesy a pralesy. Na mírných návrších Mazur stojí malé zemědělské usedlosti a na březích jezer lákají k návštěvě i k posezení u místních specialit malá městečka a vesnice s přístavy. Krajinu obývají hejna ptáků včetně čápů. Právem se tomuto kraji říká zelené plíce Polska, neboť se zde zelené hluboké lesy střídají s modrými hladinami rozlehlých jezer, která v létě nabízí možnost koupání.

MAZ
ubytování

Cena zahrnuje:

Ubytování

6x v *** hotelu u jezera ve 2lůžkových pokojích se sociálním zařízením.
Příplatek 2500 Kč/osoba/pobyt za obsazení pokoje jednou osobou pouze při vyžádání, jinak bez příplatku.

Stravování

6x polopenze v hotelové restauraci. Snídaně formou švédských stolů, večeře servírované, 3 chody.

Dopravu

Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.

A další

Připravený denní program výletů po trasách 25-60 km. Vstupné do areálu Vlčí doupě. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Kompletní cestovní pojištění a pojištění CK.

Termín Počet dnů Kód Cena
10.08. - 16.08. 2023 7 MAZ123 19 700 Kč Uskutečněno
Nástupní místa u dálnice na trase: Plzeň – Praha – Brno – Olomouc – Ostrava
Děti do 6 let – sleva 50 % z ceny zájezdu.
Děti 7–18 let – sleva 25 % z ceny zájezdu.
Cestovní pojištění včetně pojištění léčebných výloh a pojištění storna zahrnuto v ceně zájezdu.

Program

1. den – odjezd z Plzně v nočních hodinách (cca v 0:15), průjezd nástupními místy. Ostrava v ranních hodinách. Denní cesta Polskem. Večer dojezd autobusem na ubytování v oblasti Mazurských jezer. Večeře.

2. – 6. den – výlety na kole s podporou autobusu v oblasti Mazurských jezer. Spatříme desítky jezer a jezírek včetně velkých jezer Niegocin, Mamry a Dargin. Navštívíme v hlubokých lesích ukryté Vlčí doupě – Hitlerův válečný bunkr. K posezení nás bude lákat „srdce Mazur“ město Gyžicko, ležící na břehu jezera Niegocin a u Lučanského vodního kanálu, přes který vede otáčivý most. Uvidíme mohutnou pevnost Boyen, která stráží město Gyžicko. Nad městem Ryn u Rynského jezera nás uvítá křižácký hrad. V Boreckém pralese v oplocené rezervaci lze spatřit zubry. Pojedeme okolo největšího polského jezera Sniardwy, kde se rozprostírá Pisžský prales. Ubytování v hotelu na stejném místě. Polopenze.

7. den – snídaně. Ráno odjezd do ČR. Cesta Polskem. Večer příjezd do Ostravy. 8. den po půlnoci příjezd do Prahy a v časných nočních hodinách do Plzně.

Charakteristika výletů

Trasy výletů na kole vedou především značenými cyklotrasami po vedlejších silnicích mírně zvlněnou jezerní krajinou. Asfaltový povrch silnic místy střídá dlažba nebo písečné cesty. Počasí bývá obvykle teplé. Je však nutné počítat i s možností větrného a proměnlivého počasí.


Dovolená na kole Polsko – Mazurská jezera. Pohodové výlety na kole v oblasti Mazurských jezer. Cyklozájezd v Polsku s ubytováním v hotelu s polopenzí. Připravený cykloturistický program po okolí Mazurských jezer. Výlety na kole po značených polských cyklotrasách – rovinatý terén. Kolem polských Mazurských jezer na kole. Návštěva polských měst Gyžicko, Ryn, pevnosti Boyen, přírodní rezervace v Boreckém pralese, Hitlerův válečný bunkr – Vlčí Doupě. Pohodový poznávací cyklozájezd do Polska pro všechny generace cykloturistů.Pohodové poznávací cyklozájezdy s ubytováním v hotelech a penzionech s polopenzí