LUNGAU

RAKOUSKO – SLUNEČNÉ ÚDOLÍ

  • polopenze
  • hotel
  • BEZ CELONOČNÍCH PŘEJEZDŮ
LUN

Oblast horského údolí Lungau se ukrývá na jižní straně Alp a honosí se největším počtem slunečných dní v Rakousku, a proto se mu říká Slunečné údolí. To neznamená, že zde neprší… Projedeme okolo potoků i říček a několika romantickými údolími, která paprskovitě vybíhají z hlavního údolí. Otevřou se nám kouzelné pohledy na alpské velikány dekorované na úpatích zelenými alpskými loukami. Spatříme středověké hrady, tradiční dřevěné statky i salaše. Klidná a romantická příroda často prosvícená sluncem působí v tomto koutu Rakouska jako balzám na duši.

LUN
ubytování

Cena zahrnuje:

Ubytování

5x v *** hotelu ve 2 a 3lůžkových pokojích se sociálním zařízením.
Na hotelu sauna za poplatek.
Příplatek za obsazení pokoje jednou osobou 1800 Kč /osoba /pobyt.

Stravování

5x polopenze v hotelové restauraci. Snídaně formou švédských stolů, večeře servírované, 3 chody.

Dopravu

Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.

A další

Připravený denní program výletů po trasách 25–60 km. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Kompletní cestovní pojištění a pojištění CK.

Termín Počet dnů Kód Cena
23.07. - 28.07. 2022 6 LUN122 15 300 Kč Uskutečněno
Nástupní místa u dálnice na trase: Ostrava – Olomouc – Brno
Děti do 6 let – sleva 50 % z ceny zájezdu.
Děti 7–18 let – sleva 25 % z ceny zájezdu.
Cestovní pojištění včetně pojištění léčebných výloh a pojištění storna zahrnuto v ceně zájezdu.

Program

1. den – v ranních hodinách odjezd z Ostravy (cca v 6:30). Průjezd nástupními místy ČR. Večer příjezd na ubytování v údolí Lungau v Nízkých Taurech. Večeře.

2. – 5. den – výlety na kole s podporou autobusu v horském údolí Lungau, ze kterého paprskovitě vybíhá dalších patnáct údolí. V sedle kola poznáme nejromantičtější z nich – Weisspriach, Murtal, Riedingtal. Navštívíme horské jezero Prebersee, čarodějný zámek Moosham i mohutný hrad Mauterndorf. Spatříme malebná zákoutí vybraných údolí: louky, pastviny, lesy, salaše, potoky nebo vrcholky Alp na obzoru. Výlety nás zavedou na začátek Murské cyklostezky. Možnost pěšího výletu k pramenům řeky Mur. Polopenze.

6. den – po snídani odjezd do ČR. Příjezd do ČR v odpoledních hodinách.

Charakteristika výletů

Zájezd má centrum v údolí alpské řeky Mur, odkud trasy výletů vedou nahoru a dolů bočními údolími podél horských potoků a říček po cestách s asfaltovým, ale i neasfaltovým povrchem. Trasy plánovaných výletů odpovídají schopnostem běžného cykloturisty. Nad rámec je možné rozšíření o výjezdy do vyšších poloh. Zájezd je vhodný pro rodiny s dětmi, jsou-li zvyklé na cykloturistické výlety. Možná trochu nadneseně je tato oblast nazývána Slunečné údolí.


Cyklozájezd Rakousko – Lungau. Dovolená na kole Rakousko – Lungau. Výlety na kole slunečným údolím v Nízkých Taurech. Rakousko na kole v klidné a romantické přírodě. Cyklozájezd v údolí Lungau s ubytováním v hotelu s polopenzí. Připravený cykloturistický program údolími Lungau i podél řeky Mur (murská cyklostezka). Pohodové výlety na kole po značených rakouských cyklotrasách a vedlejších silnicích. Návštěva horského jezera Prebersee, zámku Moosham i středověkého hradu Mauterndorf. Zájezd s výlety na kole bez celonočních přejezdů. Pohodový poznávací cyklozájezd do Rakouska pro všechny generace cykloturistů.Pohodové poznávací cyklozájezdy s ubytováním v hotelech a penzionech s polopenzí