KOJ

KORSIKA JIH

OSTROV PLNÝ BAREV A VŮNÍ

  • polopenze
  • hotel blízko moře
  • trajekt
  • bazén
  • vyhlídková plavba
  • ZPĚT BEZ CELONOČNÍHO PŘEJEZDU
  • CESTOU TRANZITNÍ HOTELY
KOJ

Připravili jsme pro vás další část ostrova. Tentokráte zavítáme na jihovýchod Korsiky, kde pobřeží v okolí Porto–Vecchio lemují dlouhé písečné pláže s tyrkysově modrým mořem – tyto scenérie mohou připomínat Karibik či Seychely. V zalesněných horách se ukrývají skalní útvary, kaskády na horských říčkách a zapomenuté vesničky. Během výletů na kole se otevírají nádherné výhledy na korsickou přírodu plnou bujné vegetace. Perlu jižní části Korsiky představuje historické město Bonifacio, které se tyčí na křídových útesech nad mořem. Město Bonifacio a jeho jedinečnou polohu spatříme během vyhlídkové plavby. Přesvědčte se na vlastní oči a v sedle kola, proč je Korsika jedním z nejkrásnějších středomořských ostrovů. I pokud jste s námi již Korsiku v minulosti navštívili, tento cyklozájezd vám nabídne další krásná místa v jiné části ostrova.

KOJ
ubytování

Cena zahrnuje:

Ubytování

2x v tranzitním hotelu v Itálii ve 2 a 3lůžkových pokojích se sociálním zařízením (cestou na Korsiku a zpět).
Povinný příplatek za obsazení pokoje jednou osobou 1400 Kč /osoba /2 noci.
7x v *** hotelu s výhodnou polohou nedaleko moře (cca 2 km) ve 2 a 3lůžkových pokojích se sociálním zařízením. K moři na pláž budeme moci většinu pobytových dní jezdit na kole.
Povinný příplatek za obsazení pokoje jednou osobou 4900 Kč /osoba /7 nocí.
U hotelu je bazén.

Stravování

7x  polopenze v hotelové restauraci na Korsice. Snídaně kontinentální, večeře servírované, 3 chody.
1x snídaně v tranzitním hotelu cestou zpět.

Dopravu

Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola. Trajekt z Itálie na Korsiku a zpět.

A další

Připravený denní program výletů po trasách 25–60 km. Vyhlídková plavba v okolí Bonifacia. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Kompletní cestovní pojištění a pojištění CK.

Termín Počet dnů Kód Cena
13.05. - 23.05. 2023 11 KOJ123 33 900 Kč Uskutečněno
Nástupní místa u dálnice na trase: Ostrava – Olomouc – Brno – Praha – Plzeň
Děti do 6 let – sleva 50 % z ceny zájezdu.
Děti 7–18 let – sleva 25 % z ceny zájezdu.
Cestovní pojištění včetně pojištění léčebných výloh a pojištění storna zahrnuto v ceně zájezdu.

Program

1. den – v pozdních odpoledních hodinách odjezd z Ostravy (cca v 17:00). Průjezd nástupními místy ČR ve večerních a nočních hodinách. 

2. den – cesta Německem a Rakouskem do Itálie. V odpoledních hodinách ubytování v tranzitním hotelu v Itálii.

3. den – dopoledne plavba na Korsiku. Dojezd autobusem do místa pobytu na Korsice nedaleko Porto-Vecchio. Seznamovací výlet na kole. Večeře.

4. – 9. den – výlety na kole s podporou autobusu po Korsice. Při trase vedoucí pobřežím zavítáme i na vyhlášenou písečnou pláž Palombaggia. Projedeme úzkými uličkami historického města Porto–Vecchio, kde se z hradební věže otevírá výhled na mořský záliv. V horách za pomoci autobusu nevynecháme sedlo Col de Bavella, které lemují zubaté štíty skal Aiguilles de Bavella. Spatříme kaskády Polischeu s jezírky plnými třpytící se vody. Navštívíme horské vesnice Zonza, Levie, Carbini či Orone, kde lze nasát pravou atmosféru korsického vnitrozemí. Pojedeme okolo mohutného vrcholu Diamante, který svým tvarem připomíná zatím nebroušený drahokam. Na samém jihu ostrova na skalním výběžku leží jedno z nejpůsobivějších míst ostrova, opevněné městečko Bonifacio. Projdeme jeho uličkami, svezeme se výletní lodí a budeme se kochat výhledy na bílé křídové útesy, jeskyně i samotné městečko. Polopenze.

10. den – snídaně, Cesta autobusem do přístavu Bastie. Trajekt do Itálie. Cesta do severní Itálie. V pozdních večerních hodinách ubytování v tranzitním hotelu.

11. den – snídaně. Cesta z Itálie do ČR. Ve večerních hodinách příjezd do ČR. 12. den – příjezd do Ostravy v časných ranních hodinách.

Charakteristika výletů

Přestože se pohybujeme po hornatém ostrově, tak je zájezd určen nejširší cykloturistické veřejnosti, protože připravené výlety nevyžadují sportovní kondici. Obvykle začínají ve vyšších horských polohách a směřují k moři, i když nevedou pouze z kopce… Jezdí se po vedlejších silnicích zvlněným terénem. Na ostrově panuje středomořské klima s malou pravděpodobností chladných nebo deštivých dní.


Cyklozájezd Francie – Korsika. Dovolená na kole Francie – ostrov Korsika. Výlety na kole pobřežím i horami ostrova Korsika. Cyklozájezd na Korsiku s ubytováním v hotelu u moře s polopenzí. Připravený cykloturistický program po ostrově Korsika. Možnost koupání v azurovém moři. Cyklovýlety po kvalitních vedlejších silnicích. Projížďka horskými vesničkami, , okolo skal, návštěva města Bonifacia. Pohodový poznávací cyklozájezd do Francie pro všechny generace cykloturistů.Pohodové poznávací cyklozájezdy s ubytováním v hotelech a penzionech s polopenzí