DRA

DRÁVSKÁ CYKLOSTEZKA

RAKOUSKO – KORUTANSKÁ JEZERA

  • polopenze
  • hotel
  • bazén
  • BEZ CELONOČNÍCH PŘEJEZDŮ
DRA

Rozlehlé, blankytně modré hladiny jezer odrážejí oblé tvary kopců podhůří Alp. Krajina protkaná hustou sítí cyklostezek zve k projížďkám vesničkami s domy téměř utopenými v záplavě květů z balkonových truhlíků. Květy na domech, rozkvetlé louky kolem cest, k tomu řeka Dráva spoutaná říčními přehradami umožňuje cyklistům báječný výlet po svých březích. To je cyklistický ráj na jihu Rakouska. Závěr zájezdu věnujeme výletu po některé z cyklostezek v okolí Kranjské Gory ve Slovinsku.

JUL
ubytování

Cena zahrnuje:

Ubytování

6x v **** hotelu v podhůří Julských Alp ve Slovinsku ve 2 a 3lůžkových pokojích se sociálním zařízením.
V ceně pobytu neomezený vstup do hotelového bazénového komplexu. 
Další wellness služby (sauny, masáže) za poplatek.
Povinný příplatek za obsazení pokoje jednou osobou 4900 Kč /osoba /pobyt.

Stravování

6x polopenze v hotelové restauraci formou švédských stolů.

Dopravu

Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.

A další

Připravený denní program výletů po trasách 25–60 km. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Kompletní cestovní pojištění a pojištění CK.

Termín Počet dnů Kód Cena
03.08. - 09.08. 2024 7 DRA124 20 900 Kč Obsazeno
Nástupní místa u dálnice na trase: Ostrava – Olomouc – Brno
Děti do 6 let – sleva 50 % z ceny zájezdu.
Děti 7–18 let – sleva 25 % z ceny zájezdu.
Cestovní pojištění včetně pojištění léčebných výloh a pojištění storna zahrnuto v ceně zájezdu.

Program

1. den – odjezd z Ostravy v ranních hodinách cca v 7:00. Průjezd nástupními místy ČR. K večeru dojezd do hotelu. Večeře.

2. - 5. den – výlety na kolech s podporou autobusu kolem korutanských jezer a po břehu řeky Drávy v okolí významných měst Villachu, Spittalu a Klagenfurtu. Poznáme letovisky lemované Millstätterské jezero, kolem dokola objedeme Ossiacher See a navštívíme Silbersee v jádru tzv. Korutanské riviéry. U jezera Wörthersee, nad kterým se tyčí vrchol s rozhlednou Pyramidenkogel, poznáme i poutní místo Maria Wörth s romantickou polohou na poloostrově. Při výletě po břehu Drávy, po tzv. Drávské cyklostezce, budou kolem nás defilovat nádherné hraniční hory se Slovinskem, Karavanky. Polopenze.

6. den – Celodenní výlet na kolech v okolí Kranjské Gory pod Julskými Alpami ve Slovinsku. Polopenze.

7. den – snídaně, odjezd. K večeru příjezd do ČR.


UPŘESNĚNÍ:

Ubytování je zajištěno v **** hotelu ve Slovinsku z důvodu bohatší a kvalitnější nabídky služeb (stravování formou švédských stolů, využití bazénového komplexu v ceně pobytu apod.). Program zájezdu se věnuje s výjimkou posledního pobytového dne výhradně výletům v Rakousku.

Charakteristika výletů

Výlety na kolech vedou kolem jezer či v údolí řeky Drávy. Zájemci si mohou k těmto rovinatým trasám přidat prodloužení do okolních kopců. Trasy jsou naplánovány většinou po cyklostezkách a některé kratší části po vedlejších silnicích. Počasí v této pohorské alpské oblasti může být podobné středoevropskému. Pokud počasí ukáže svou méně vlídnou tvář, je příjemná možnost každodenní relaxace v krytém bazénu.


Cyklozájezd Rakousko – Drávská cyklostezka. Dovolená na kole Drávská cyklostezka - Rakousko. Cyklozájezd v Rakousku s ubytováním v hotelu s polopenzí. Pohodové výlety na kole po Drávské cyklostezce i údolím řeky Drávy. Připravený cykloturistický program u korutanských jezer. Návštěva měst Villach a Spittal. Zájezd s výlety na kole bez celonočních přejezdů. Pohodový poznávací cyklozájezd pro všechny generace cykloturistů.Pohodové poznávací cyklozájezdy s ubytováním v hotelech a penzionech s polopenzí