KVARNERSKÉ OSTROVY

CRES, KRK A LOŠINJ

  • polopenze
  • hotel u moře
  • trajekty
  • BEZ CELONOČNÍCH PŘEJEZDŮ
CRS

Neporušená příroda, kde se doplňuje blankytně modrá voda moře se zelení lesů a lesoparků. Najdete zde krajinu porostlou bujnou středomořskou vegetací i úzké uličky středověkých měst. To jsou Kvarnerské ostrovy Cres, Krk a Lošinj, nabízející příjemné prostředí pro zajímavé výlety na kole, pláže ke koupání v moři a také restaurace s venkovními zahrádkami, kde se příjemně a pohodlně sedí. Atmosféru doplňuje všudypřítomná vůně rostlin charakteristická pro Středomoří. Za zmínku stojí i geografická poloha ostrovů, protože několikrát během výletů na kole překročíme 45. rovnoběžku, odkud je to stejně daleko k rovníku i k severnímu pólu. Kvarnerské ostrovy nabízejí odpočinek v příjemném prostředí i zajímavé výlety na kole pro cykloturisty.

CRS
ubytování

Cena zahrnuje:

Ubytování

7x v hotelu s výhodnou polohou přímo u moře ve 2lůžkových pokojích se sociálním zařízením.
Orientace všech pokojů na mořskou stranu. Wellness služby (sauny, masáže) za poplatek. 
Povinný příplatek za obsazení pokoje jednou osobou 3900 Kč /osoba /pobyt.

Stravování

7x polopenze v hotelové restauraci formou švédských stolů. 

Dopravu

Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola. Trajekty mezi ostrovy Krk a Cres.

A další

Připravený denní program po trasách 25–50 km. Výlet na ostrov Krk. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Kompletní cestovní pojištění a pojištění CK.

Termín Počet dnů Kód Cena
28.08. - 04.09. 2024 8 CRS124 23 900 Kč Přihlásit se
Nástupní místa u dálnice na trase: Plzeň – Praha – Brno
Děti do 6 let – sleva 50 % z ceny zájezdu.
Děti 7–18 let – sleva 25 % z ceny zájezdu.
Cestovní pojištění včetně pojištění léčebných výloh a pojištění storna zahrnuto v ceně zájezdu.

Program

1. den – odjezd z Plzně v nočních hodinách cca v 2:00. Brno v ranních hodinách. Průjezd nástupními místy. Přes den cesta do Chorvatska. Trajekt na ostrov Cres. Večer dojezd autobusem na ubytování na ostrově Cres. Večeře.

2. – 7. den – výlety na kole s podporou autobusu na ostrovech Cres, Krk a Lošinj. Na Cresu navštívíme rázovité vesničky Lubenice – typickou horskou vesnici s překrásným výhledem na moře, Beli přilepenou vesničku na temeni kopce a také Valun ležící přímo na břehu moře. Ve všech vesničkách lze posedět v místních restauracích, užít si středomořskou atmosféru a pochutnat si na místní kuchyni. Za návštěvu stojí historické centrum města Cres, kde moře ohraničuje jednu stranu ulic a náměstí a vše láká k posezení v místních venkovních restauracích a pozorování připlouvajících jachet. Ve vnitrozemí ostrova spatříme v údolí schované Vranské jezero, viditelné jen z mála míst. Na skalnatém ostrově Krk, největším chorvatském ostrově, poznáme historické městečko Vrbnik s mohutným kostelem Panny Marie s renezanční zvonicí. Projdeme se městem Krk s románskou katedrálou, kde se za hradbami ukrývají úzké uličky s jednou údajně nejužší na světě. Na ostrově Lošinj, který je s Cresem spojený mostem, poznáme lesy obklopené letovisko Malý Lošinj vyhledávané již Habsburky. Zavítáme také do malebného městečka Veli Lošinj s barevnými domy, ukrytého v zátoce. Pohled hlavně v odpoledním slunci připomíná divadelní kulisu. Ubytování na ostrově Cres v hotelu u moře na stejném místě. Polopenze.

8. den – snídaně. Odjezd do ČR. Trajekt na ostrov Krk. Přes den cesta z Chorvatska do ČR. Příjezd do ČR ve večerních hodinách, návrat do Plzně v pozdních večerních hodinách.

Charakteristika výletů

Na Kvarnerských ostrovech vedou výlety po silnicích a silničkách, které občas doplňují cesty bez asfaltu. Kilometráž výletů je menší, než je tomu u většiny našich zájezdů. Na zdolání občasných stoupání, která na trasách jsou, bude určitě dost času. Trasy jsou úměrné schopnostem cykloturisty, který rád a pravidelně jezdí na výlety. Na ostrovech panuje obvykle teplé počasí, ale je nutno počítat s možností dešťových srážek. Bude-li přát počasí, bude určitě dost času na odpočinek na plážích a koupání v moři.


Cyklozájezd Chorvatsko – Kvarnerské ostrovy. Dovolená na kole Chorvatsko – Kvarnerské ostrovy. Výlety na kole slunečnými Kvarnerskými ostrovy. Kvarnerské ostrovy na kole v klidné a romantické přírodě. Cyklozájezd na Kvarnerských ostrovech v Chorvatsku s ubytováním v hotelu u moře s polopenzí. Připravený cykloturistický program po Kvarnerských ostrovech. Pohodové výlety na kole po silnicích i silničkách. Návštěva historického města Cres. Zájezd s výlety na kole bez celonočních přejezdů. Pohodový poznávací cyklozájezd do Chorvatska pro všechny generace cykloturistů.Pohodové poznávací cyklozájezdy s ubytováním v hotelech a penzionech s polopenzí