BODAMSKÉ JEZERO

NĚMECKÁ RIVIÉRA

  • polopenze
  • hotel
  • BEZ CELONOČNÍCH PŘEJEZDŮ
BOD

Oblast Bodamského jezera, které tvoří hranici mezi Německem a Švýcarskem, patří k nejvyhledávanějším rekreačním místům ve střední Evropě pro své velice příjemné, teplé klima s množstvím slunečných dní. K tomu je třeba ještě přičíst atraktivní prostředí s kouzelnými promenádami na břehu jezera a lázeňskými letovisky obklopenými vinicemi na svazích. Rovněž nás upoutá romantické údolí ještě „mladého“ Dunaje, kolem něhož vede proslulá Dunajská cyklostezka. Dramatičnost pak této idylické krajině dodává mohutný vodopád na řece Rýn, k němuž nás dovede jedna z mnohých cyklostezek.

BOD
ubytování

Cena zahrnuje:

Ubytování

6x v *** hotelu ve 2 a 3lůžkových pokojích se sociálním zařízením (třetí lůžko formou přistýlky, rozkládací gauč 80x200cm).

Příplatek 2900 Kč/osoba/pobyt za obsazení pokoje jednou osobou pouze při vyžádání, jinak bez příplatku.

Stravování

6x polopenze v hotelové restauraci. Snídaně formou švédských stolů, večeře servírované, 3 chody.

Dopravu

Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.

A další

Připravený denní program výletů po trasách 25–60 km. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Kompletní cestovní pojištění a pojištění CK.

Termín Počet dnů Kód Cena
12.06. - 18.06. 2024 7 BOD124 24 900 Kč Přihlásit se
Nástupní místa u dálnice na trase: Ostrava – Olomouc – Brno – Praha – Plzeň
26.08. - 01.09. 2024 7 BOD224 24 900 Kč Obsazeno
Nástupní místa u dálnice na trase: Ostrava – Olomouc – Brno – Praha – Plzeň
Děti do 6 let – sleva 50 % z ceny zájezdu.
Děti 7–18 let – sleva 25 % z ceny zájezdu.
Cestovní pojištění včetně pojištění léčebných výloh a pojištění storna zahrnuto v ceně zájezdu.

Program

1. den – odjezd z Ostravy v nočních hodinách cca v 2:00, průjezd nástupními místy. V brzkých ranních hodinách Brno, v ranních hodinách Praha, dopoledne Plzeň. Cesta Německem k Bodamskému jezeru. Ubytování v hotelu. Večeře.

2. – 6. den – výlety na kole s podporou autobusu po cyklostezkách v okolí a po břehu Bodamského jezera. Jeden výlet prochází Friedrichshafenem, letoviskem na břehu Bodamského jezera, u nějž byly zkonstruovány slavné vzducholodě, např. Zeppelin. Projedeme známými lázeňskými městečky Meersburg, Überlingen, Bodman, Radolfzell prodchnutými atmosférou pohody. Cyklostezkou, která vede podél Rýna, se dostaneme do Švýcarska k vodám proslulého Rýnského vodopádu u Schaffhausenu. Další výlet zakončíme u ostrova Mainau spojeného s pevninou pouze dřevěným mostem, po němž procházejí tisíce návštěvníků do nádherných zahrad pokrývajících celý ostrov. Jeden den strávíme výletem po cyklostezce kolem řeky Dunaje, v místech ne příliš vzdálených od pramene, kde je Dunaj ještě malou řekou. Podél řeky Rýna dojedeme do města Kostnice, které se tak pohnutě zapsalo do našich dějin upálením mistra Jana Husa. Polopenze.

7. den – po snídani odjezd do ČR. Příjezd do ČR v odpoledních hodinách, do Ostravy v pozdních večerních hodinách.

Charakteristika výletů

Trasy výletů na kole vedou značenými cyklotrasami mírně zvlněnou krajinou v okolí Bodamského jezera. Střídají se zde samostatné cyklostezky většinou s asfaltovým povrchem a vedlejší silnice. Zájezd je vhodný pro rodiny s dětmi, jsou-li zvyklé na cykloturistické výlety. U Bodamského jezera obvykle panuje příjemně teplé klima.


Dovolená na kole Německo – Bodamské jezero. Výlety na kole po cyklostezkách v okolí Bodamského jezera mezi Německem a Švýcarskem. Cyklozájezd u Bodamského jezera s ubytováním v hotelu s polopenzí. Připravený cykloturistický program v okolí Bodamského jezera. Výlety na kole po cyklostezce kolem řeky Dunaje (dunajská cyklostezka) a Rýna. Návštěva lázeňských městeček Meersburg, Bodman, Radolfzell i vodopádu na řece Rýn ve Švýcarsku. Pohodový poznávací cyklozájezd do Německa pro všechny generace cykloturistů.Pohodové poznávací cyklozájezdy s ubytováním v hotelech a penzionech s polopenzí