JIŽNÍ MORAVA SLOVÁCKO - novinka

KRAJ VÍNA A BAŤŮV KANÁL

  • polopenze
  • hotel
  • BEZ CELONOČNÍCH PŘEJEZDŮ
JMS

Novinka

Neobyčejný kout jihovýchodní Moravy, kterým protéká řeka Morava, souběžně doprovázená Baťovým kanálem s nově vybudovanými přístavy. Oba toky často lemují cyklostezky lákající k příjemnému svezení. Zdejší kraj je plný folklóru, pestrých krojů, ale také honosných zámků, které jsou obklopené parky i zahradami. Čas od času se nečekaně objeví větrný či vodní mlýn. Uličky bílomodře malovaných vinných sklepů ozdobených lidovými ornamenty nás budou lákat k návštěvě a k ochutnání místních lahodných vín. Zkrátka zajímavý kout Moravy, který je díky cyklostezkám přívětivý pro cykloturisty.

JMS
ubytování

Cena zahrnuje:

Ubytování

4x v ***hotelu v Bzenci ve 2 a 3lůžkových pokojích se sociálním zařízením.

Příplatek za obsazení pokoje jednou osobou 1500Kč /osoba/pobyt.

Stravování

4x polopenze v hotelové restauraci. Snídaně formou švédských stolů. Večeře servírované, 3 chody.

Dopravu

Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.

A další

Připravený denní program výletů po trasách 25-60 km. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Pojištění CK.

Termín Počet dnů Kód Cena
29.08. - 02.09. 2021 5 JMS221 10 300 Kč Přihlásit se
Nástupní místa u dálnice na trase: Plzeň – Praha – Brno
Děti do 6 let – sleva 50 % z ceny zájezdu.
Děti 7–18 let – sleva 25 % z ceny zájezdu.
Doporučujeme Vám uzavřít pojištění stornovacích poplatků, které není v ceně zájezdu. Lze ho sjednat také v CK.

Program

1. den – odjezd v ranních hodinách (Ostrava cca v 8:00, Plzeň cca v 6:30). Průjezd nástupními místy. Odpolední výlet na kole v okolí místa ubytování v Bzenci vedoucí cyklostezkou do oblasti Vátých Písků nazývaných jako Moravská Sahara. Ubytování. Večeře.

2.  – 4. den – výlety na kole s podporou autobusu v regionu Slovácka. Nakoukneme i do sousedních oblastí, a tak navštívíme lázeňské město Luhačovice se známým léčivým pramenem Vincentka. Většinou po cyklostezkách pojedeme přes typická slovácká města i vesnice – údajné rodiště Jana Amose Komenského Nivnici, folklorem známý Hluk i historický Uherský Brod. V údolí řeky Moravy spatříme historická města Uherský Ostroh a Veselí nad Moravou. Poznáme i úpatí Bílých Karpat se svahy osázenými vinnou révou i oskerušemi. Zajedeme do Kuželova, kde stojí původní větrný mlýn holandského typu. Ve Strážnici lze navštívit známý skanzen nebo zámek s parkem, strážní Bílou věž i brány opevnění města. Na úpatí Chřibů zavítáme do místa s příznačným názvem Smraďavka, kterému onu pravou „vůni“ dodává sirný pramen. Jedna z tras výletů povede okolo barokního zámku Buchlovice, přes významné poutní místo Velehrad s impozantní bazilikou. Svezeme se cyklostezkou podél řeky Moravy nebo Baťova kanálu a navštívíme Hanácké BenátkyKroměříž s nádhernou Květnou zahradou a Arcibiskupským zámkem. Polopenze.

5. den – snídaně. Výlet na kole po cyklostezce vedoucí z Kyjova převážně po tělese zrušené železnice s odbočením k barokní perle jihovýchodní Moravy, zámku Milotice. Zakončení výletu ve vesničce vinných sklípkůMutěnic. V odpoledních hodinách odjezd a ve večerních hodinách příjezd do Ostravy nebo Plzně.

Charakteristika výletů

Trasy výletů na kole vedou z velké časti po cyklostezkách v údolí řeky Moravy. Obvykle jde o samostatné cyklostezky s asfaltovým povrchem, který místy střídá kvalitní zpevněný povrch nebo výjimečně vedlejší komunikace. Některé cyklotrasy vedou vedlejšími silnicemi nebo bohatou sítí asfaltových cyklostezek zvlněnou krajinou Slovácka. Jeden výlet povede nově zbudovanou cyklostezkou po tělese zrušené železnice. Trasy výletů jsou úměrné schopnostem běžného cykloturisty. Zájezd je vhodný i pro rodiny s dětmi, jsou-li zvyklé na cykloturistické výlety. Na jihovýchodní Moravě panuje obvykle příjemně teplé klima.


Cyklozájezd Česká republika – Slovácko. Dovolená na kole Česko – Slovácko. Výlety na kole údolím po cyklostezce u řeky Moravy a podél Baťova kanálu. Cyklozájezd v České republice s ubytováním v hotelu s polopenzí. Připravený cykloturistický program na Slovácku. Pohodové výlety na kolech po značených cyklotrasách i cyklostezkách: Uherské Hradiště, Luhačovice, Uherský Brod, Nivnice, Uherský Ostroh, Strážnice, Velehrad, Kroměříž, Kuželov, Kyjov, Bzenec, Mutěnice, Buchlovice. Cyklostezka po zrušené železnici Mutěnka. Zájezd s výlety na kole bez celonočních přejezdů. Pohodový poznávací cyklozájezd na Slovácko pro všechny generace cykloturistů.Pohodové poznávací cyklozájezdy s ubytováním v hotelech a penzionech s polopenzí