NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY K CYKLOZÁJEZDŮM

Zvládnu výlety na kole a kolik km se denně jezdí?

Naše výlety svou délkou ani převýšením nevyžadují sportovní kondici. Všechny výlety jsou připraveny pro standardní kola tak, aby je zvládl každý cykloturista, který rád a pravidelně jezdí na výlety na kole (často celodenní). Délka výletů se pohybuje mezi 25 – 60 km a většina je s podporou autobusu. 

Kde můžu na zájezd nastoupit a jak je zájezd organizován?

U každého zájezdu je uvedena trasa nástupních míst, po naložení zavazadel a kol v těchto nástupních místech převeze autobus účastníky zájezdu do cílové oblasti zájezdu. Ubytováni je zpravidla na jednom místě (konkrétně viz popis zájezdu). Odtud podnikáme každý den plánované a předem připravené výlety na kolech, obvykle s podporou autobusu. Organizaci provádí vedoucí zájezdu.

Jak probíhá konkrétní výlet a podle čeho se budu orientovat?

Účastníci obdrží spolu s podrobnými Pokyny k zájezdu 10 – 14 dní před odjezdem trasy výletů ve formátu .gpx a na začátku zájezdu také tištěné mapky s trasami výletů. Minimálně den předem jsou formou tištěných Denních pokynů seznámeni s organizací výletu a dalšími informacemi potřebnými pro výlet. Vedoucí zájezdu tyto pokyny okomentuje a zodpoví případné dotazy. Zpravidla začíná výlet mimo místo ubytování, kam účastníky doveze autobus. Vedoucí zájezdu vyloží kola z přívěsu. Účastníci zájezdu pak podle .gpx tras zobrazených např. v chytrém mobilu nebo obdržených tištěných mapek výlet samostatně absolvují. Vedoucí zájezdu se většiny výletů účastní. Pokud na výletě být nemůže, zůstává se zákazníky v telefonickém kontaktu. Za tím účelem dostanou účastníci na počátku zájezdu číslo mobilního telefonu vedoucího zájezdu. Na konci výletu upevňuje vedoucí zájezdu kola do přívěsu a organizuje návrat autobusem na ubytování.

Mohu si na zájezd vzít elektrokolo?

Ano, elektrokolo je možné si na cyklozájezd vzít, ale musíte při přihlášení tuto skutečnost sdělit cestovní kanceláři. Zároveň je nutné počítat s tím, že výlety jsou časově a svým rozsahem plánovány pro standardní kola. Elektrokola se přepravují s vyndanými bateriemi. Baterie k elektrokolům se nesmí přepravovat v prostoru autobusu pro cestující, umísťují se do zavazadlového prostoru autobusu.

Po jakém povrchu se jezdí?

Trasy výletů mají běžný cykloturistický charakter a tomu odpovídá i povrch cest. Přednostně volíme cyklostezky nebo málo frekventované silnice s asfaltovým povrchem. Někdy vede trasa výletu nebo jeho části, je-li to potřebné nebo účelné, po cestě bez asfaltového povrchu, ovšem s parametry pro běžnou cykloturistiku. Jejich podíl na celkové kilometráži nelze procentuálně vyčíslit. Naší snahou je však upřednostňovat asfaltový povrch.

Co když se mi pokazí kolo?

Předpokládá se, že cykloturista – účastník zájezdu si umí sám opravit drobné běžné závady na kole, jako je píchnutá duše apod., a veze si s sebou na výlet příslušné vybavení. Ze zkušeností víme, že u připravených a servisovaných kol se vážné poruchy vyskytují zřídka. Nečekané poruchy pomáhá řešit vedoucí zájezdu, je-li to možné tak odkazem na místní cykloservis.

Co když bude pršet?

CK se zavazuje vytvořit na zájezdě takové organizační podmínky, aby účastníci zájezdu měli možnost absolvovat program popsaný v tomto katalogu bez ohledu na počasí. Tím, že jsme zpravidla ubytováni na jednom místě, není ovšem nutno se výletů zúčastnit, a komu nevyhovuje počasí, může si vytvořit vlastní program. Z uvedeného vyplývá, že vedoucí zájezdu nezajišťuje náhradní program, ale stará se o naplnění garantovaného programu.

Jsou zájezdy vhodné i pro děti?

Naše zájezdy jsou připraveny jako pohodové, pokud však cestujete s dětmi poprvé, doporučujeme se o vhodnosti konkrétního zájezdu poradit s pracovníky naší cestovní kanceláře. Již několik let také organizujeme speciální zájezdy pro (pra)rodiče s dětmi, ve kterých je pro děti připraven po výletech animační program.

Mohu se přihlásit na zájezd sama nebo sám?

Ano. Jezdí s námi hodně jednotlivých klientů. Samostatně cestující účastníky pokud je to možné, ubytováváme společně na dvoulůžkových pokojích nebo, mají-li zájem, tak samostatně. 

Mohu někde v nástupním místě zaparkovat automobil?

Ano. Ve Všeobecných informacích jsou uvedena některá místa, kde lze nechat automobil na parkovištích.Pohodové poznávací cyklozájezdy s ubytováním v hotelech a penzionech s polopenzí