Mapa - pro zvětšení klikněte

NP USA + ÚPLNÉ ZATMĚNÍ SLUNCE
POZNÁVACÍ ZÁJEZD

POZOR o den delší proti tištěné verzi katalogu

  • 1x večeře
  • motely
  • vstupy do np
  • jízda historickou tramvají
DĚTI DO 12 LET – SLEVA 25%
Poznávací zájezd Amerika

NOVINKA

Zájezd má dva cíle. Poznání řetězce unikátních národních parků Spojených států táhnoucích se Skalistými horami od Kalifornie na jihu až po stát Washington na severu. Impulzem k uspořádání zájezdu právě do těchto míst a právě v tuto dobu je zcela výjimečná příležitost pozorovat na relativně dostupném místě totální zatmění Slunce. Zájezd má výrazně „přírodní“ charakter. S výjimkou měst San Francisko a Reno nenavštívíme žádné velké americké město a maximum času budeme věnovat poznání přírodních zajímavostí a geologických unikátů západní části USA.

příklad ubytování
příklad ubytování

Cena zahrnuje:

Ubytování

12x v motelech ve dvoulůžkových pokojích se sociálním zařízením.
Příplatek za obsazení pokoje jednou osobou 16 000 Kč/osoba/12 nocí.

Stravování

1x opulentní večeře v restauraci v areálu kasina formou „sněz co zmůžeš“. V motelech zpravidla ranní káva zdarma. Ostatní stravování ve vlastní režii ze zásob nakoupených ve Spojených státech. Bude organizačně přihlédnuto k potřebě každodenního nákupu potravin.

Dopravu

Doprava mikrobusem. Účastníci budou umísťováni na sedadla mikrobusu v pořadí podle data přihlášky.

A další

Služby českého vedoucího zájezdu po celou dobu zájezdu. Informační materiály. Cestovní zdravotní pojištění a pojištění CK. Vstupné do vyjmenovaných 6 národních parků. Projížďku historickou tramvají v San Francisku. Pro každého brýle pro pozorování zatmění Slunce.

Termín 2017 Počet dnů Kód Cena
12.8. - 25.8. 14 USA117 56800 Kč přihlásit se již nelze
Nástupní místa na trase: Letiště Václava Havla Praha
V ceně není zahrnuta letenka

Doporučujeme Vám uzavřít pojištění stornovacích poplatků, které není v ceně zájezdu. Lze ho sjednat také v CK.

Program

Přehled USA1. den – odlet z ČR do USA s mezipřistáními. Přílet do San Franciska, nocleh v motelu.
2. den – prohlídka města San Franciska (most Golden Gate, ulice Lombard street, čínská čtvrť, přístav Pier 39). Přejezd k NP Sequoia. Nocleh v motelu.
3. den – celodenní návštěva a prohlídka NP Sequoia známého především mohutnými stromy (General Sherman Tree, Grant Tree, žulová kopule Moro Rock, autem průjezdný Tunnel Log ve kmenu stromu). Nocleh v motelu.
Mapa se zatměním4. den – celodenní návštěva a prohlídka NP Yosemite (jezero Mirror Lake, vodopád Yosemite Falls, skalní stěna El Capitan, vyhlídka Glacier Point, pohled na vrchol Half Dome, vodopád Bridalveil Fall). Nocleh v motelu.
5. den – průjezd další částí NP Yosemite (krajina Tuolumne Meadows, výlet na žulovou horu Lembert Dome, Tioga Pass). Návštěva jezera Mono Lake. Dojezd do města hazardu Reno. Večeře v restauraci areálu kasina. Nocleh v motelu.
6. den – výlety ve vulkanickém NP Lassen. Nocleh v motelu.
7. den – přejezd k západnímu pobřeží USA. Návštěva přímořského letoviska Trinidad s možností koupání v Tichém oceánu. Nocleh v motelu.
8. den – návštěva NP Redwood. Výlet po trase Tall Trees Trail k nejvyšším stromům amerického kontinentu. Nocleh v motelu.
9. den – návštěva NP Lake Crater. Výlety po obvodu největšího jezera v jícnu vyhaslé sopky. Nocleh v motelu.
10. den – dopoledne 21. srpna POZOROVÁNÍ TOTÁLNÍHO ZATMĚNÍ SLUNCE na předem vytipovaném pozorovacím místě. Nocleh v motelu.
11. den – návštěva sopky Sv. Helena, která vybuchla naposledy v roce 1980 s katastrofickými důsledky na okolní krajinu. Pěší výlet do jícnu sopky (nebude–li zrovna soptit…). Nocleh v motelu.
12. den – návštěva NP Mt. Rainier a výlet po úbočí této (zatím) spící sopky. Večer přejezd k letišti v Seattlu.
13. den – odlet ze Seattlu s mezipřistáními do ČR.
14. den – přílet do ČR.


CENA NEZAHRNUJE

Letenku Praha – San Francisco a Seatle – Praha. Předpokládaná cena letenky 35 – 50 000 Kč (podle aktuální nabídky leteckých společností v hlavní sezóně).

Charakteristika výletů

Jelikož se nejedná o cykloturistický zájezd, není potřeba cykloturistická kondice... Délka zájezdu a jeho výrazně přírodní charakter předpokládá však určitou cestovatelskou zkušenost a vzhledem k omezené velikosti zavazadlového prostoru v mikrobusech i schopnost cestovat pouze s potřebnými věcmi. Viz PODMÍNKY ZÁJEZDU.

Přečtěte si, prosím, Smluvní podmínky a Všeobecné informace.


  • Poznávací zájezd Amerika

Poznávací zájezd Nový Zéland – Léto na Novém Zélandu. Dovolená na Novém Zélandu. Pěší výlety s podporou mikrobusů po zajímavých místech obou ostrovů. Návštěva novozélandských měst Christchurch, Wellington, Auckland, Queenstown. Pěší výlet po proslulé turistické trase Routeburn Track, k ledovcům Franc Josef Glacier a Fox Glacier nebo výlet v národním parku Tongarino. Poznávací zájezd po USA s ubytováním v motelech. Připravený turistický program v USA. Pohodový poznávací zájezd v USA.