Mapa - pro zvětšení klikněte

SKOTSKO

DUMFRIES A HIGHLAND

 • 3x snídaně
 • 2x večeře
 • hotely
 • karavany
 • kajuty
 • TAM BEZ CELONOČNÍHO PŘEJEZDU
DĚTI DO 12 LET – SLEVA 25%
Cyklozájezd Velká Británie Skotsko

NOVĚ

Tajemné hrady, hrdý národ, pohnutá historie, jemná whisky, nedotčená příroda, i když občas drsná. Těžištěm našeho zájezdu budou dvě oblasti. Nejprve méně známý kraj Dumfries & Galloway s téměř by se dalo říci něžnou přírodou a pak to nejtypičtější – Skotská vysočina, Highland. Holé, oblé, travnaté kopce se zrcadlí na nehybné hladině jezer hluboko v údolích. Tento zájezd je pro milovníky všeho původního a opravdového, s čím se mohou už tak málo potkat v přecivilizované Evropě.

příklad ubytování
příklad ubytování

Cena zahrnuje:

Ubytování

2x na lodi ve 4lůžkových kajutách – 2lůžková kajuta za příplatek 2000 Kč/osoba/2 plavby. 10x ve stacionárních karavanech na dvou místech (3 a 7 nocí): 2x 2lůžková ložnice, obytná místnost, kuchyňská linka, WC a sprcha. Příplatek za obsazení ložnice v karavanu jednou osobou 4900 Kč/osoba/10 nocí. 2x v hotelu ve 2lůžkových pokojích se sociálním zařízením.
Příplatek za obsazení pokoje v hotelu jednou osobou 1900 Kč/osoba/2 noci.

Stravování

3x snídaně (1x v hotelu v Německu, 2x na lodi). 2x večeře na lodi formou švédských stolů. Ostatní stravování ve vlastní režii s možností vaření, v některých dnech možno jít na večeři do restaurace.

Dopravu

Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola. Trajekt s ubytováním v kajutách do severní Anglie a zpět.

A další

Připravený denní program výletů po trasách 25–60 km. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Cestovní zdravotní pojištění a pojištění CK.

Termín 2017 Počet dnů Kód Cena
7.6. - 22.6. 16 SKO117 24800 Kč přihlásit se již nelze
Nástupní místa na trase: Ostrava - Starý Jičín - Bělotín - Olomouc - Brno - Praha jih - Praha Zličín - Plzeň

Doporučujeme Vám uzavřít pojištění stornovacích poplatků, které není v ceně zájezdu. Lze ho sjednat také v CK.

Program

1. den – odjezd z Ostravy v brzkých ranních hodinách, průjezd nástupními místy ČR, cesta Německem. Večer ubytování v hotelu nedaleko Bonnu.
2. den – snídaně v hotelu. Přejezd do Nizozemska, nalodění a v odpoledních hodinách odplutí. Nocleh v kajutách. Večeře na lodi.
3. den – ráno připlutí do severní Anglie. Snídaně na lodi. Přejezd autobusem do místa prvního třídenního pobytu ve Skotsku. První výlet na kolech po pobřeží Atlantiku do lázeňského města AYR. Ubytování ve stacionárních karavanech v holiday parku. Možnost večeře v restauraci.
4. den – výlet na kolech po cyklotrase Národní cykloturistické sítě malebnou krajinou jižního Skotska v Galloway Forest Park. Návštěva bojiště a slavného vítězství Skotů nad Angličany v Glen Trool u Bruce´s Stone. Možnost večeře v restauraci.
5. den – výlet na kolech podél pobřeží Atlantiku přes lázeňská a rekreační městečka Ayr, Troon, Prestwick, nebo další část Národní cykloturistické sítě kolem jezera Loch Doon. Možnost večeře v restauraci.
6. den – přesun na sever do oblasti Skotské vysočiny. Ubytování ve stacionárních karavanech u města Fort William, skotského centra turistických a pohybových aktivit. Možnost večeře v restauraci.
7. - 12. den – výlety z jednoho místa ubytování s podporou autobusu. Uděláme si výlet na kolech k pověstnému jezeru Loch Ness, objedeme na kolech málo známé, ale o to krásnější jezero Loch Lochy s Kaledonským kanálem a soustavou plavebních komor Neptune´s Staircase. Na kolech se projedeme kouzelnou krajinou Glenmore Forest Park kolem populárního střediska pro letní dovolené Aviemore a přitom navštívíme národní park Cairngorm. Jeden výlet na kolech budeme věnovat běžnými turisty opomíjenou krajinou se zálivy a jezery Loch Moidart, Loch Shiel a Loch Sunart severozápadního Skotska. Zájemci si dále budou moci vyšlápnout na nejvyšší horu Skotska Ben Nevis nebo do romantického údolí Glen Nevis ležícího pod ní. Ubytování ve stacionárních karavanech. V některé dny možnost večeře v restauraci.
13. den – během přesunu autobusem do Edinburghu se seznámíme s technickou kuriozitou Falkirk Wheel spojující plavební kanály Union Canal a Clyde Canal o různé nadmořské výšce. Odpoledne se budeme věnovat prohlídce Edinburghu. Nocleh v hotelu.
14. den – před odplutím ze severní Anglie se seznámíme s Hadriánovým valem, někdejší nejsevernější hranicí Římského impéria. Nocleh v kajutách. Večeře na lodi.
15. den – snídaně na lodi. Přejezd z Nizozemska přes Německo do ČR. V pozdních večerních hodinách příjezd do ČR.
16. den – v ranních hodinách dojezd do Ostravy.

Charakteristika výletů

Výlety na kolech vedou zvlněným terénem po vedlejších silničkách s převážně asfaltovým povrchem. Doporučujeme silniční nebo trekkingová kola, ale s plášti s hrubším dezénem. Není třeba brát horská kola. Výlety jsou zvládnutelné běžnými cykloturisty, ale je třeba být připraven na možnost deštivého počasí. Hlavně psychicky.

Přečtěte si, prosím, Smluvní podmínky a Všeobecné informace.


 • Cykloturistika Velká Británie Skotsko
 • Cyklozájezd Velká Británie Skotsko
 • Velká Británie Skotsko na kole
 • Cykloturistika Velká Británie Skotsko
 • Cyklozájezd Velká Británie Skotsko
 • Velká Británie Skotsko na kole
 • Cykloturistika Velká Británie Skotsko
 • Cyklozájezd Velká Británie Skotsko
 • Velká Británie Skotsko na kole
 • Cykloturistika Velká Británie Skotsko
 • Cyklozájezd Velká Británie Skotsko
 • Velká Británie Skotsko na kole
 • Cykloturistika Velká Británie Skotsko
 • Cyklozájezd Velká Británie Skotsko
 • Velká Británie Skotsko na kole
 • Cykloturistika Velká Británie Skotsko
 • Cyklozájezd Velká Británie Skotsko

Dovolená na kole Velká Británie – Skotsko. Výlety na kole pobřežím i vnitrozemím Bretaně. Cyklozájezd do Španělska s ubytováním v hotelech s polopenzí. Připravený cykloturistický program po Andalusii. Cyklovýlety po vedlejších silnicích rybářskými přístavy a městečky s domy z hrázděného zdiva. Návštěva zahrad ve Versailles a zámků na Loiře. Zájezd s výlety na kole bez celonočních přejezdů. Pohodový poznávací cyklozájezd do Francie pro všechny generace cykloturistů.