Mapa - pro zvětšení klikněte

NOVÝ ZÉLAND
POZNÁVACÍ ZÁJEZD

TO NEJZAJÍMAVĚJŠÍ Z OBOU OSTROVŮ

  • motely
  • trajekt
  • výlet lodí
  • pozorování tučňáků
  • vystoupení maorů
  • termální údolí
  • vstupné v ceně
DĚTI DO 12 LET – SLEVA 25%
Poznávací zájezd Nový Zéland

Výjimečný poznávací zájezd, při němž se budeme přesunovat mikrobusem přes oba novozélandské ostrovy od jedné zajímavosti ke druhé. Těžištěm zájezdu budou pěší výlety v nádherné krajině, tolik odlišné od naší, evropské. Uvidíme ledem pokryté vrcholky Jižních Alp, stejně jako hluboké fjordy západního pobřeží Jižního ostrova. Vydáme se na výlet bujným lesem po trase proslulého Routeburn Track, navštívíme sopečný národní park Tongariro na Severním ostrově a podnikneme celou řadu menších pohodových výletů na zajímavá a unikátní místa. Ovšem poznáme i novozélandská města Christchurch, Wellington, Auckland a seznámíme se i s kulturou původních maorských obyvatel.

příklad ubytování
příklad ubytování

Cena zahrnuje:

Ubytování

15x ubytování v motelech ve 2lůžkových pokojích se sociálním zařízením. Příplatek za obsazení pokoje jednou osobou 17000 Kč / osoba / 15 nocí.

Dopravu

Doprava pohodlným mikrobusem.
Účastníci budou umísťováni na sedadla mikrobusu v pořadí podle data přihlášky.
Trajekt mezi ostrovy.

A další

Vstupy do národních parků, na pozorování tučňáků modrých, na vystoupení maorských obyvatel, do Waimangu Thermal Valley, na vyhlídkovou plavbu po fjordu Milford Sound.
Služby českého vedoucího zájezdu po celou dobu zájezdu.
Informační materiály.
Cestovní zdravotní pojištění a pojištění CK.

Cena nezahrnuje:

Stravování

Stravování ve vlastní režii ze zásob nakoupených na Novém Zélandu. Je možno využívat služeb místních restaurací nebo nakupovat hotové jídlo v supermarketech.

Termín 2017 Počet dnů Kód Cena
8.4. - 26.4. 19 NZE117 59900 Kč přihlásit se již nelze
Nástupní místa na trase: Letiště Václava Havla Praha - Christchurch
V ceně není zahrnuta letenka

Doporučujeme Vám uzavřít pojištění stornovacích poplatků, které není v ceně zájezdu. Lze ho sjednat také v CK.

Program

1. - 3. den - let z Prahy s mezipřistáními do Christchurch na Jižním ostrově Nového Zélandu.
Mapa Nového Zélandu podrobnější4. - 8. den - první den po příletu do města Christchurch se vydáme na prohlídku kouzelných pahorků nad městem. Nahlédneme i do centra města Christchurch. Další den je vyhrazen pěšímu výletu v okolí turistického střediska Mount Cook Village pod nejvyššími horami Nového Zélandu. Závěr dne bude patřit pozorování tučňáků modrých na pobřeží v městečku Oamaru. Cestou na jih si prohlédneme unikátní kamenné koule Moeraki Boulders a romantické univerzitní město Dunedin. Odtud zamíříme na západ Jižního ostrova do Národního parku Fjordland. Zlatým hřebem návštěvy bude projížďka lodí po Milford Sound, světoznámém fjordu hluboko zaříznutém do pevniny. Mimoto zde podnikneme kratší pěší výlet po proslulé turistické trase Routeburn Track v okolí Summit Pass a zhlédneme se v hladině zrcadlového jezera Mirror Lake. Tuto první část zájezdu zakončíme prohlídkou střediska adrenalinových sportů, města Queenstown.
9. – 11. den – v další části zájezdu se přesuneme k západnímu pobřeží se zastávkou v pitoreskním Puzzle World u městečka Wanaka. Cestou na sever podél západního pobřeží podnikneme pěší výlety na vyhlídky na ledovce Franc Josef Glacier a Fox Glacier, zastavíme se v městečku Hokitika proslulém zpracováním šperků z jadeitu, navštívíme „palačinkové skály“, v nichž oceán vytváří za příznivých okolností pseudogejzíry, a budeme se věnovat pozorování tuleňů. Koupáním ve „zlaté zátoce“ Golden Bay a prohlídkou města Nelson ve stylu art deco se s Jižním ostrovem rozloučíme.
12. – 15. den – po přeplutí trajektem na Severní ostrov nejprve věnujeme čas prohlídce Wellingtonu, hlavního města Nového Zélandu, a pak se přesuneme do Národního parku Tongariro se sopkami ve tvaru obrovských kuželů. Odpočineme si v termálních lázních u jezera Taupo. Po shlédnutí vodopádu Huka Falls se budeme věnovat návštěvám a prohlídkám celé řady sopečných a termálních jevů v přírodní rezervaci Waimangu Thermal Valley. Ve městě Rotorua se zúčastníme folklorního představení domorodých maorských obyvatel ve vesnici Whakarewarewa.
16. – 17. den – závěr poznávacího zájezdu věnujeme pobytu na nádherném poloostrově Coromandel. Tady si uděláme výlet k mohutným endemickým stromům kauri, k jedinečnému skalnímu útvaru Cathedral Cove a navštívíme unikátní pláž oceánu s termálními prameny Hot Water Beach. Poznávací zájezd zakončíme prohlídkou Aucklandu, největšího města Nového Zélandu. Zájemci budou moci vyjet výtahem na vysokou věž Sky Tower s nádherným rozhledem.
18. den – odlet z Aucklandu.
19. den – přílet s mezipřistáními do Prahy.


CENA NEZAHRNUJE

Letenku Praha – Christchurch a Auckland – Praha. Předpokládaná cena letenky 36 – 52 000 Kč (podle aktuální nabídky leteckých společností).

Charakteristika výletů

Všechny pěší výlety poznávacího zájezdu jsou navrženy jako variabilní, takže každý si může zvolit rozsah podle svých schopností. Většina zajímavostí je dostupná jen krátkou vycházkou, takže zájezd je vhodný pro každého, komu nevadí cca 1 až 2hodinová chůze.

Přečtěte si, prosím, Smluvní podmínky a Všeobecné informace.


  • Poznávací zájezd Nový Zéland

Poznávací zájezd Nový Zéland – Léto na Novém Zélandu. Dovolená na Novém Zélandu. Pěší výlety s podporou mikrobusů po zajímavých místech obou ostrovů. Návštěva novozélandských měst Christchurch, Wellington, Auckland, Queenstown. Pěší výlet po proslulé turistické trase Routeburn Track, k ledovcům Franc Josef Glacier a Fox Glacier nebo výlet v národním parku Tongarino. Poznávací zájezd po Novém Zélandu s ubytováním v motelech. Připravený turistický program na Novém Zélandu. Pohodový poznávací zájezd na Novém Zélandu.